Proces één gemeentelijke vierplek, één kerkgebouw.

We hebben u nodig!

Zoals bekend gaan we dit jaar samen als gemeente aan de slag om nog meer één gemeente te zijn en naar één kerkgebouw te gaan. Het tijdspad wordt op 3 maart 2025 in een extra kerkenraadsvergadering vastgesteld. Daarna wordt het gedeeld.
Dit is een proces dat we enkel samen met elkaar aan kunnen gaan en waarin we u ook nodig hebben.

Hoe gaan we dit doen?
Allereerst zijn we als Kerkenraad en College van Kerkrentmeesters (CvK) bezig met het inrichten van een stuurgroep om het totale proces te begeleiden. De stuurgroep i.o. bestaat nu tijdelijk uit Marco Oosterom, ds. Erica Hoebe, Adri v Hoven, Tijmen vd Kamp, Evert Overeem, Paul Weijland.

Daarnaast richten we vijf werkstromen in die elk een eigen deel oppakken. Hierin hebben zowel de Kerkenraad, als CvK, als gemeenteleden een rol:
1. Werkstroom Verbinding, elkaar ontmoeten en inzetten op verbinding.
2. Werkstroom inrichting Dorpskerk, verkennen, voorbereiden om te komen tot verbouwing.
3. Werkstroom afscheid Marcuskerk, verkennen, voorbereiden om te komen tot verkoop.
4. Werkstroom Pastoraal centrum: wensen en verlangens van de gemeente voor een kerkelijk thuis.
5. Werkstroom communicatie en PR.
Elke werkstroom bestaat uit een voorzitter die aan de stuurgroep rapporteert. Elke werkstroom kent ook een of meerdere werkgroepen en eventueel een klankbordgroep, die zorgvuldig worden samengesteld uit de breedte van onze gemeente.  Daarbij hebben we u/jou nodig! Denk je mee?

In deze fase zoeken we gemeenteleden die in de volgende werkgroepen willen plaatsnemen:
* Verbinding: gemeenteleden die activiteiten wil organiseren om elkaar als gemeenteleden beter te leren kennen.
* Inrichting Dorpskerk: gemeenteleden die mee wil denken over de inrichting en programma van eisen voor de Dorpskerk.
* Pastoraal centrum: gemeenteleden die mee wil denken over de wensen die er zijn voor kerkelijke presentie in de wijken/pastoraal centrum als ook hoe we missionair kerk zijn
* Communicatie en PR: gemeenteleden die de communicatie naar gemeenteleden (en uiteindelijk ook extern) willen verzorgen.
Een aantal gemeenteleden heeft zijn/haar hulp hier al bij aangeboden, maar we zoeken nog meer mensen. En u doet het niet alleen, ook leden van de Kerkenraad en het CvK zijn hierin actief.

Wat kunt u doen?
U kunt u aanmelden voor één (of meerdere) werkgroepen via ikdenkmee@pgleusden.nl.
Zo kunt u actief participeren. We willen in maart al beginnen met deze werkgroepen, dus we horen graag van u! Heeft u vragen, stel deze dan ook via dit mailadres.

 

X