
Jannie samen met Jan
Overleden mevrouw Jantje Cornelia (Jannie) Bakker
Geboren op 26 januari 1937
Overleden op 30 januari 2026
Jannie Bakker overleed op 89-jarige leeftijd.
Ze woonde aan de Ruigeveld Dreef.
Ze werd geboren in de Alblasserdam waar ze gedoopt werd met de namen Jantje Cornelia. Ze trouwde en kreeg een zoon en een dochter. In onze gemeente was Jannie actief betrokken, of het nu was op het kerkelijk bureau, in het gemeentediaconaat of als vrijwilliger in de Lisidunahof. Een sterke vrouw, trouw en hartelijk, je kon plezier met haar hebben, maar ook serieuze zaken bespreken.
Na haar scheiding ontmoette ze bij toeval haar jeugdvriend Jan, uit Alblasserdam weer. Deze liefde, later in hun leven, was voor hen beide kostbaar. Ze waren om en om bij elkaar en dat werden mooie jaren. Jan zagen we ook geregeld in de kerk als ze die week in Leusden waren.
In een samenzijn in de Mof hebben we haar herdacht, klonken herinneringen van haar dochter, van Jan en de kleinkinderen. Het Paaslicht brandde en we hebben God gedankt voor wie ze was en wat ze deelde. Er klonken woorden uit de eerste brief van Johannes, waar hij schrijft: ‘Vrienden, we moeten anderen laten merken dat we van hen houden. Niet door mooie woorden, maar door daden’. Diaconale woorden, die aansluiten bij alles wat Jannie deelde in haar leven. Jan had als lied ‘Ik zal er zijn’ van Sela uitgekozen. Een lied vol vertrouwen, dat God vasthoudt, in leven en sterven, Hij zal er zijn! Zo hebben we God gedankt voor Jannie en haar vol vertrouwen aan zijn liefde toevertrouwd.
ds. Erica



