In memoriam de heer Cornelis Hendrik (Cees) Nobel

Overleden de heer Cornelis Hendrik (Cees) Nobel

Geboren     op 2 november 1942 in Reitsum
Overleden op 22 januari 2026 in Amersfoort

Op 22 januari, overleed Cees Nobel. Cees werd gedoopt op nieuwjaarsmorgen 1943 als Cornelis Hendrik Nobel in een domineesgezin. Cees woonde op vele plekken, maar Ameland, waar veel familie woonde, was voor hem een tweede thuis.

Cees en Rianette leerden elkaar kennen in de kerk in Amersfoort, waar ze beiden actief waren in het jeugdwerk. Ze trouwden en werden ouders van Enrico. Een tijd vol zorgen volgde, want de kleine Enrico kreeg hersenvliesontsteking en een hersenbloeding. Ze verhuisden naar de Beekridder waar het gezin werd uitgebreid met Marino en Thirza. Groot was het verdriet toen Enrico als vierjarige overleed. Cees vond troost in zijn gezin en in zijn geloof. De geboorte van de kleinkinderen, jaren later, gaf hem veel vreugde. Hij hield ontzettend van kinderen om zich heen.

Of het nu thuis was, op zijn werk, in de kerk of buurt, Cees zette zich in voor ieder die hulp nodig had, kon goed luisteren en was mild. Hij was een man van weinig woorden, maar zong graag, dat gaf woorden aan wat hij voelde. Dat zingen is hij lang blijven doen, tot zijn gezondheid het niet meer toeliet. Toen bleef hij online verbonden met het koor en keek hij de repetities vanuit huis. Dat ze hem altijd even als koor groetten, deed hem goed.

Vorig jaar werd zoon Marino ernstig ziek en zijn herstel was een wonder. Cees werd zieker, zijn lichaam gaf het op, terwijl hij graag nog langer had willen leven, het leven willen delen met de mensen van wie hij zoveel hield. Hij is gestorven in Meander, met Rianette aan zijn zijde. God is erbij, zei hij de afgelopen weken elke keer weer, hij is erbij, in leven en sterven. Hij belooft: er is een toekomst vol van hoop! Die woorden klonken in dankdienst voor zijn leven in de Marcuskerk. Het koor Euterpe zong ‘Er is een toekomst vol van hoop’ en er klonken meer mooie liederen, vol vertrouwen op Gods liefde, die meer dan een leven lang ons omstraalt.

Op begraafplaats Oud-Leusden hebben we hem bij Enrico begraven, in vertrouwen op Gods nabijheid. Rianette, Marino en Eveline en Thirza en Nico wensen we liefde en trouw van God en mensen toe.

ds. Erica

 

X